Inne Platformy

 


 

Khan Academy (Akademia Khana) - edukacyjna organizacja non-profit założona w roku 2006 przez absolwenta Massachusetts Institute of Technology, Salmana Khana. Na stronie internetowej Akademii znajdują się tysiące mini-wykładów w postaci filmów zamieszczonych w portalu YouTube, dotyczących nie tylko matematyki ale i historii, medycyny, fizyki, chemii, biologii, astronomii, ekonomii i informatyki. Akademia doczekała się polskiego wydania. Wszystkie filmy są udostępniane na licencji Creative Commons 3.0.

Uczę drogę, którą chciałbym aby mnie uczono.Wykłady mojego autorstwa, zwykłego człowieka, który jest zafascynowany otaczającym go światem.

Sal Khan, twórca Khan Academy

 

 

 

Canvas Network - platforma służącą komunikacji i wymianie wiedzy między studentami, nauczycielami i instytucjami. O wysokim poziomie zajęć świadczy lista współpracujących podmiotów. Niektóre z kusrów są płatne.
 

 

 

Za FutureLearn stoi The Open University. Seris udostępnia kursy ponad 40 instytucji: nie tylko z krajów Europy ale i Afryki, Azji oraz Bliskiego Wschodu. FutureLEarn współpracuje m.in. z BBC, British Council oraz Marks & Spencer.
 

 

 

Kursy sławnego Massachusetts Institute of Technology (MIT) - amerykańskiej prywatnej uczelni technicznej - skierowane są dla uczniów szkół wyższych. Jako pierwsza uczelnia na świecie postanowił udostępnić w Internecie swoje materiały edukacyjne jako MIT Open Courseware. Projekt zakłada, że w ciągu 10 lat udostępnione zostaną materiały z kursów z dziedzin nie tylko technicznych ale i humanistycznych.
 

 

 

 Mooc list - dla wszystkich poszukujących kursów on-line o sztuce (można skorzystać z rozbudowanej wyszukiwarki aby odnaleźć materiał z inteterującej nas kategorii lub zasobów autora MOOC). W serwisie znajdują się kursy proponowane przez licznych partnerów, w tym uczelnie, biblioteki i muzea. Wszystkie zasoby są bezpłatne.
 

 

 

ArtsMooc to nie tyle platforma z kursami, co bogaty serwis informcyjny o tym jak MOOCs zrewolucjonizowały wykłady w temacie szeroko pojętej sztuki. Dla wszystkich, którzy szukają inspiracji jak wykorzystać MOOC.